MELDA ZİREK İLE YENİ BAKIŞ AÇILARI YAKALAYACAKSINIZ

Farklı tarzıyla kendinden söz ettiren genç yazar melda zirek yeni kitabıyla kendinden daha çok söz ettireceğe benziyor. Zira yeni kitabı Uçurtmalar Kirlenmez’de daha farklı bir anlatım tarzıyla karşımıza çıkıyor ve ruhumuzun derinliklerine iniyor. Hep yaşadığımız, fakat kendimize kabul ettiremediğimiz o hisleri tam anlamıyla anlayacaksınız. Artık hislerinizi dışarıya daha rahat gösterecek ve yapmak istediğinize doğru ilerleyeceksiniz.

Bu açıdan Türkiye’nin en gözde yazarlarından birisi olan Melda Zirek, kişisel gelişim açısından da oldukça başarılı bir iş çıkartmıştır. Zaten şu sıralar pek çok kişi melda zirek kimdir diye merak etmektedir. Bu çok doğaldır, çünkü yazarın kitapları oldukça güzel bir başarı elde ederek insanlardan güzel geri dönüşler almıştır.

Daha önceki kitapları olan Bulantı, Vicdan Manifestosu, Pala ve Jöle Kadınlar gerçekten güzel bir başarı elde etmiştir. Yeni kitabı olan Uçurtmalar Kirlenmez’de bu başarıyı da geçeceğini varsayabiliriz. Zira son zamanlarda kitabın satış rakamları giderek artmaya başlamış ve gerçekten güzel bir başarı elde etmiştir.

Sizde melda zirek uçurtmalar kirlenmez kitabını sipariş etmek istiyor ya da yazar hakkında çok daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, yazarın resmi sitesine giriş yapabilirsiniz. Burada yazarın gerek hayatı gerekse de çıkarmış olduğu 5 kitap hakkında detaylı olarak bilgiler yer almaktadır. Bu bilgilerden faydalanabilir ve dilediğiniz kitabı hemen sipariş ederek okumaya başlayabilirsiniz.

Bir kadın doğurduğunda kendini de doğuruyor yeniden.Hayata tıpkı bir bebek gibi saf ve masum bakmaya başlıyor.Kirlenen,örselenen duygularını arındırıp yeniden kalıba döküyor ve sunuyor yaşama.Hayatla mücadele ettiği kavgaları,sorguları,hırsları…her biri örtünün altına itiliyor.Mendil gibi katlayıp,bir gün lazım olur diye zulaya attığı masumane duygularını tekrar gün yüzüne çıkarıyor.Daha çok sevmek istiyor,tüm hücreleriyle sevmek istiyor,daha çok haykırmak duygularını.Yüreğinin derinliklerinden öyle bir ses yükseliyor ki herkese duyurmak istiyor,paylaşmak ve paylaştıkça çoğaltmak.Hesaplaşmalar,hesapsızlıklar,alavere dalaverler,ince hesapsız oyunlar,komik mücadeleler.Her biri yerini ufacık bir çocuğun masumluğuna bırakıyor.Toyluğun altına gizlenen mutluluk ve coşkuya bırakıyor.Doyasıya ve çekinmeden atılan kahkahaya bırakıyor.Gözlerini kapadığında ,çocukluğundaki gibi oyundan başka bir şey düşünmemeye bırakıyor.Aşka,sevgiye,saygıya,sabıra,paylaşıma,mutluluğa,huzura,neşeye,dinginliğe bırakıyor.

“İçinde biriktirdiğin devasal melekleri zamanla küçülttün, yerini şeytanlarla değiştirdin”. Şeytanlar arttıkça ve içinde büyüdükçe resmi yok ettin.Şiiri katlettin.Aşk… O hiç olmamıştı zaten.Onu ufalttığın melekler alıp götürmüştü.Zamanla yokluğu öyle çoğalttın ve biriktirdin ki içinde yokluğunun zengini oluverdin,ve biriktirdin yalnızlıklar.Anne oldun ardından.Ağır işçi gibi didinmekten yorulmadın.Ve bir şeylerin ucundan tutmaya başladın tekrar.

Yaşadığına inanıyorsan

Sevdiğine

Sevebileceğine ve

Daima seveceğine

Gözlerin hep doluyorsa mutlulukla

Ve gözyaşların pınarlarından akıyorsa yavaşça

Usulca,okşarcasına tenini;

Ve sonra uzanıyorsa damla yüreğine

İşte bu bütün mesele…

MELDA ZİREK

Bunları da sevebilirsiniz.