ÖLÜ SEVGİLİ MÜZEYYEN ‘E /2.

Bir kadın anlamak ister; anlarken de anlaşılmak. Gözlerinin en derinliklerine bakarken içten içe bir yol çizer gönül gözünden yüreğine. Usulca orada biriktirir; heyecanlarını, sevinçlerini, mutluluklarını.
Bir kadın sevmek ister, severken de sevilmek. Dilden yüreğe kazıdığı o engebeli yolun sonuna sadece güzel dileklerini istiflemek ister. Tıpkı bir karınca gibi. Çalışır. Öteki kışı göremeyeceğini bilmeden. Aşkının ne kadar süreceğini bilmeden; incinmekten korkarak çalışır titrek yüreği ile kadın. Ve en büyük yıkımı anlaşılmamaktır. Aldatılmak…
Aldatıldığını çok sonrasında öğrensen de yürek yangının esen rüzgarla daha da alevlenecek, biliyorum. Ve ihanetin kollarına atacaksın kendini. Gücün kalmadı çünkü. Bu yolda şimdilik yalnız gibi gözüksen de görünmeyen buz dağının en sert ve çetrefilli yönüyle karşılaşmayanlara edecek bir çift lafın var biliyorum. En öfkeli vakitlerde bile şeytan sana yaklaşamaz. Göz göze gelmekten bile çekinir. İyilik ve güzellik pınarından öyle şeyler akar ki, herkes ağzı açık seni izler. Gıpta eder. Hasetlenir. İçleri çekilir. Ve sen onca kirlenmişliğe rağmen ak pak dimdik durursun karşılarında. Peki neden durmadın?
***Melda Zirek***

Bunları da sevebilirsiniz.